Aloes: 10 niesamowitych zastosowań

Aloes: 10 niesamowitych zastosowań

Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia, 2019

Obecnie aloes jest istotnym składnikiem różnych preparatów domowej roboty, czy to podawany doustnie czy bezpośrednio na skórę. Poniżej przedstawiamy niezwykły aloes i podajemy 10 jego fantastycznych zastosowań.

Aloes: 10 zastosowań

1. Ratunek dla skóry

Jednym z najbardziej szczególnych zastosowań tego naturalnego produktu jest pielęgnacja skóry, a zwłaszcza oparzeń czy blizn, ponieważ zawiera on żel, który znacznie przyspiesza proces gojenia, poprawiając krążenie krwi w okolicy rany.

Doskonale sprawdza się on również jako ochrona przed promieniowaniem UV. Zastosuj krem aloesowy na kilka minut przed ekspozycją na słońce aby skutecznie ochronić swoją skórę.

2. Łagodzi zaparcia

 

Lateks aloesowy zalecany jest do wywoływania biegunki i pobudzania ciała do oczyszczania jelit.

Ból brzucha

Nie zaleca się stosować go często, ponieważ częste stosowanie może powodować zmniejszenie efektywności pracy jelit.

3. Łagodzi problemy jamy ustnej

Miąższ z aloesu łagodzi owrzodzenia, zapalenia dziąseł lub zapalenia jamy ustnej w zaledwie kilku prostych krokach: wystarczy go zmiażdżyć i pocierać nim chore miejsca. Upewnij się, że dotyka on powierzchni ran.

4. Łagodzi problemy jelita grubego

 

Jeśli cierpisz na schorzenia jelita grubego, mamy dla Ciebie przepis, który pomoże Ci zmniejszyć dyskomfort i palenie w żołądku. Będziesz potrzebować: soku pomarańczowego, jedną łyżkę aloesu i jedną szklankę wody.

Zapalenie jelit

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, pij napój codziennie przed śniadaniem.

5. Zapobiega trądzikowi

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, aloes jest doskonałym środkiem na trądzik. Stosuj mydło, krem oraz balsamy zawierające aloes i używaj ich codziennie rano i wieczorem. Pomogą Ci one nie tylko zwalczyć pryszcze, ale również ograniczą łojotok, który gromadzi się na Twojej twarzy. Ponadto, możesz użyć aloesu także bezpośrednio na zmiany trądzikowe, aby zmniejszyć obrzęk i na obszary objęte trądzikiem, w celu zmiękczenia i regeneracji skóry.

6. Pomaga zredukować cellulit

 

Z uwagi na fakt, że aloes ma wiele zastosowań i przynosi wiele korzyści na poziomie dermatologicznym, jest on powszechnie stosowany do walki z cellulitem.

Cellulit

Warto zauważyć, że aloes sam w sobie nie jest silnym lekiem na cellulit, bo poza stosowaniem go, wymagane są także ćwiczenia, stosowanie zrównoważonej diety i regularne masaże nóg.

7. Działa korzystnie na włosy

Podobnie jak w przypadku skóry, aloes chroni włosy i skórę głowy przed słońcem i promieniami UV. Chroni je również przy codziennych zabiegach z suszarką i prostownicą, a także od deszczu, olejów i nadmiernej suchości, i sprawia, że włosy są bardziej błyszczące i jedwabiste.

8. Usuwa łupież

 

Mycie włosów aloesem usuwa łupież ze skóry głowy tak, że jedyne, co musisz zrobić, to dobrze wyszczotkować włosy tak, aby całkowicie pozbyć się łupieżu.

Łupież

Powtórz procedurę kilka razy, a zauważysz fantastyczne rezultaty.

9. Ma właściwości relaksujące

Aloes posiada właściwości znieczulające i pozwala na zrelaksowanie mięśni głowy. Po umyciu włosów zafunduj skórze głowy dobry masaż. Uwolni cię to od stresu.

10. Pomaga w odchudzaniu

 

Ponieważ roślina ta ma właściwości oczyszczające, jest doskonałą pomocą przy odchudzaniu. Po zmieszaniu aloesu z cytryną, zyskasz preparat o właściwościach oczyszczających i detoksykujących. Dlatego naprawdę polecamy koktajl z następujących składników:

Odchudzanie się

  • 1 liść aloesu średniej wielkości, pokrój go na kawałki po usunięciu kolców
  • 1 łyżka miodu
  • sok z jednej cytryny

Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki i odcedź. Pij krótko po przebudzeniu tak, abyś zaczęła go trawić jeszcze zanim zasiądziesz do śniadania. Dla lepszych efektów, zdrowo się odżywiaj i ćwicz co najmniej trzy dni w tygodniu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Zamiara, K. (2010). Aloes – jego tajemnicza moc. Historia Farmacji.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.