Domowe maseczki, które odświeżą skórę twarzy

Aby zabiegi na skórę twarzy były skuteczne, konieczne jest poznanie typu skóry, czyli cery suchej, tłustej lub miesznanej. Ze względu na rodzaj skóry, efekt maseczki może być odmienny.
Domowe maseczki, które odświeżą skórę twarzy

Ostatnia aktualizacja: 29 września, 2018

Czy wiedziałaś o tym, że domowe maseczki mogą być błyskawicznym rozwiązaniem na poszarzałą, zestresowaną cerę? Tempo życia, jakie narzuca dzisiejsza rzeczywistość, powoduje, że my kobiety często jesteśmy tak zabiegane i zajęte, że zapominamy o sobie. Rodzina, praca, obowiązki domowe, niejednokrotnie problemy, które zakłócają nasz spokój.

To wszystko powoduje, że w tym całym codziennym zgiełku życia nie mamy chwili dla siebie. Za wszystko to przyjdzie nam zapłacić odpowiednią cenę, a mianowicie z czasem na naszej twarzy zaczną pojawiać się zmarszczki, przebarwienia i utraci ona swój blask i świeżość .

Na pewno zadajesz sobie pytanie co robić, kiedy nie masz czasu na to, żeby regularnie odwiedzać salon piękności, a odpowiednie kremy są zbyt drogie i na pewno nie zdecydujesz się na ich kupno.

Warto więc wykorzystać składniki, które znajdziemy u siebie w domu i samemu przygotować naturalne maseczki, które odżywią naszą skórę twarzy. W poniższym artykule zostało zebranych 12 przepisów proste w wykonaniu, domowe maseczki, które nie zrujnują Twojej kieszeni, a jednocześnie nadadzą Twojej cerze utracony blask.

Maseczki do twarzy, czyli jak być piękną i zdrową!

Kilka słów o skórze twarzy…

Skóra jest największym organem jaki posiada człowiek, a jedną z jej funkcji jest tworzenie bariery, chroniącej organizm przed patogenami. Dodatkowo, skóra odpowiada za regulację temperatury ciała czy wrażenia dotykowe.

Gładka i jasna skóra jest oznaką tego, że ciało cieszy się dobrym zdrowiem. Istnieje jednak wiele czynników zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na jej stan, wygląd i wypełniane funkcje. Oto one:

  • nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych
  • nadmierne używanie substancji chemicznych do twarzy (makijaż, mydło, itp.)
  • alkohol
  • palenie papierosów
  • niezrównoważona i niezdrowa dieta

Od wielu lat. w wielu kulturach skóra jest symbolem piękna. Aktualnie koncerny kosmetyczne cały czas pracują nad ulepszaniem składu kremów i preparatów do twarzy, które ochronią skórę i pozwolą nam cieszyć się młodym wyglądem przez długi czas. Najbardziej popularną formą dbania o wygląd twarzy są maseczki.

Wcale nie trzeba decydować się na te, które naszpikowane są chemicznymi substancjami, a oprócz tego odstraszają ceną. Przy użyciu naturalnych produktów, które z pewnością znajdziesz na półkach w kuchni, można przygotować najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne maseczki do twarzy.

2#:Maseczki.jpg

Nie ma chyba nic bardziej odświeżającego dla naszej twarzy niż taka naturalna maseczka. Nawilża, usuwa martwe komórki skóry i niweluje zmarszczki. Istnieje wiele rodzajów maseczek, dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z ich działaniem na naszą skórę i w zależności od tego wybrać tę, która dostarczy naszej twarzy tego, czego aktualnie jej potrzeba.

Podział maseczek ze względu na ich funkcje

  • poprawiające napięcie skóry – nakładane są w formie wilgotnej i w momencie wyschnięcia powodują napięcie, które usprawnia krążenie skóry i lepiej odżywia jej komórki
  • ujędrniające – nakładane są w formie wilgotnej i w momencie wyschnięcia ujędrniają tkanki
  • złuszczające – umożliwiają usunięcie martwych komórek skóry i zanieczyszczeń
  • nawilżające – stymulują tworzenie bariery ochronnej, która pomoże uniknąć parowania wody z warstw skóry. Dzięki temu zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych
  • stymulujące – pobudzają krążenie w naczyniach krwionośnych i odżywiają komórki
  • rozjaśniające – absorbują nadmiar melatoniny eliminując tym samym plamy, przebarwienia i piegi
  • regenerujące – usuwają martwe komórki, aktywując przy tym warstwy skórne odpowiedzialne za ich regenerację

Trzeba pamiętać o tym, że skóra każdego z nas jest inna i ma swoją indywidualną charakterystykę, dlatego reakcja cery na tę samą maseczkę może być odmienna. Wpływ na efektywność maseczek ma rodzaj naszej cery: sucha, tłusta czy mieszana.

Jeżeli wiesz jaka jest Twoja skóra, poniżej znajdziesz kilka domowych maseczek, które pomogą Ci wyglądać pięknie.

Wybierz maseczkę dla siebie

Jeżeli chcesz, aby wygląd Twojej twarzy, cery się poprawił, poświęć jej przynajmniej godzinę dziennie. Przed nałożeniem maseczki dokładnie umyj twarz w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń.

Przygotuj ilość maseczki na jedno użycie, nadmiar można przechowywać w glinianym naczyniu w lodówce maksymalnie jeden dzień. Podobne zabiegi na twarz można stosować codziennie, jednak lepiej dać odpocząć skórze pomiędzy aplikacjami – przynajmniej dobę.

Maseczki złuszczające

Maseczka #1: Miód i cynamon

Do przygotowania maseczki będziesz potrzebować łyżki miodu i dwóch migdałów. Migdały należy pokruszyć i dokładnie wymieszać z miodem, a następnie dodać łyżeczkę soku z cytryny. Nakładamy na twarz okrężnymi ruchami, delikatnie ją przy tym masując i pozostawiamy na 15 minut do wyschnięcia. Po upływie czasu spłukujemy ciepłą wodą.

maseczki na bazie miodu

Maseczka #2: Miód

Chcesz mieć gładką i odmłodzoną skórę twarzy? Rozprowadź równomiernie miód po całej twarzy. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Maseczka #3: Płatki owsiane i miód

Zaskoczą Cię efekty wygładzające tej maseczki! Wystarczy wymieszać pół szklanki dobrze rozdrobnionych płatków owsianych z łyżeczką miodu i dwoma łyżeczkami mleka, a na koniec należy dodać dwie krople olejku z rumianku.

Po przygotowaniu w formie delikatnego masażu nakładać na twarz i pozostawić na 15 minut, po upływie czasu spłukać ciepłą wodą. W przypadku tłustej skóry do preparatu można dodać pięć kropli soku z cytryny.

Maseczki nawilżające

Maseczka #4: Owoce

Istnieją owoce, które świetnie nadają się do nawilżania skóry ze względu na wysoką zawartość wody. Przykładem może być banan, z którego można przygotować pastę, którą następnie należy nałożyć na twarz, szyję i dekolt. Po upływie 15 minut można spłukać preparat zimną wodą w celu usprawnienia cyrkulacji krwi.

Maseczka #5: Ogórek

Oprócz tego, że ogórek powinien znaleźć się w każdej zrównoważonej i zbilansowanej diecie, jego właściwości również przysłużą się naszej twarzy, szczególnie gdy zbyt dużo czasu spędziliśmy na słońcu.

Obrane ogórki zmielić na pastę i nałożyć na twarz, nie zapominając o dwóch plasterkach na okolice oczy. Po 15 minutach usunąć przy użyciu zimnej wody.

ogórek, rem

Maseczki regenerujące i przeciwzmarszczkowe

Maseczka #6: Miód i jajka

Ponownie mieszamy dwie łyżki miodu, tym razem z utartymi jajkami i dodatkiem soku z cytryny. Po nałożeniu pozostawiamy na 20 minut, a następnie przecieramy twarz ciepłym, odtłuszczonym mlekiem.

jogurt

Maseczka #7: Róża

Już w starożytności kobiety wiedziały, że to w róży tkwi tajemnica wiecznego piękna i młodości. Skorzystaj z niej i Ty! Rozgniataj płatki pięciu świeżych kwiatów róży, aż do momentu powstania pasty i nałóż ją na twarz. Po upływie 15 minut spłucz zimną wodą.

Maseczka #8: Jogurt

Zmarszczki oprócz tego, że przypominają nam o upływie czasu, świadczą o doświadczeniu i dojrzałości. Mimo wszystko każdy z nas marzy o tym, aby zmniejszyć ich widoczność, a dzięki tej maseczce zdołasz je nieco wygładzić.

Filiżankę jogurtu należy wymieszać z łyżeczką nasion kopru i kruszonymi liśćmi tejże rośliny. Po nałożeniu na twarz odczekaj 20 minut i spłucz preparat zimną wodą. W celu uzyskania oczekiwanych efektów zabieg należy powtarzać codziennie.

Maseczki na trądzik, plamy i wypryski

Maseczka #9: Pomidor

Pomidor wykazuje działanie nawilżające, złuszczające i ujędrniające. Przekrój go więc na pół i wmasuj połówki warzywa w twarz. Pozostaw do działania na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

pomidor na zmarszczki

Maseczka #10: Cytryna

Łyżkę miodu należy wymieszać z łyżką soku z cytryny. Przy użyciu bawełnianego wacika nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut. Po zakończeniu, usuń dokładnie preparat wodą mineralną (po zastosowaniu lepiej unikać ekspozycji na słońce).

Maseczki stymulujące

Maseczka #11: Truskawki

Jeżeli czujesz, że Twoja skóra zaczyna być sucha, przygotuj ten nawilżający i odżywczy krem! Kilka zgniecionych truskawek wymieszaj z miodem i zaaplikuj na twarz na 20 minut. Następnie, usuń preparat zimną wodą.

Maseczka #12: Odżywczy krem

Zawsze po użyciu peelingu, dobrze jest zastosować odżywczy krem. Wymieszaj zatem jedną łyżkę miodu, wody mineralnej, wody różanej i jogurtu lub mleka. Nałóż na twarz wacikiem kosmetycznym i pozostaw na 15 minut. Po zakończeniu spłucz zimną wodą.

Na pomoc skórze twarzy

Teraz już wiesz, jak najlepiej w naturalny sposób pomóc swojej skórze. Pamiętaj, że jej wygląd świadczy o Twoim zdrowiu i stanie całego organizmu.

Oprócz powyższych zabiegów, jeżeli chcesz cieszyć się jej pięknym i młodym wyglądem, nie zapominaj o zbilansowanej diecie, piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Musisz koniecznie zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu — to  najwięksi wrogowie naszego zdrowia!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.