Miód z cynamonem sposobem na zdrowie

Połączenie tych dwóch składników nie tylko może pomóc ci zwalczyć nieświeży oddech, ale również wspomoże utratę wagi i wyeliminuje trądzik.
Miód z cynamonem sposobem na zdrowie

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Miód z cynamonem to jedno z najlepszych połączeń, które mogą pomóc Ci w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Może się ono poszczycić wieloma walorami zdrowotnymi, dlatego też od lat jest stosowane w medycynie alternatywnej.

Takie naturalne lekarstwo można przygotowywać na wiele sposobów. Część osób preferuje zażywanie tej mieszanki w formie naparu lub nalewki, inni skłaniają się bardziej ku pastom czy peelingom własnej roboty. Jakie dolegliwości pomoże zwalczyć miód z cynamonem? Dowiesz się już za chwilę.

Na co wpływa miód z cynamonem?

Oddech

Być może zauważyłeś, że wiele gum do żucia czy nawet miętówek zawiera cynamon.

Świeży oddech

Producenci tego typu produktów doskonale znają jego właściwości odświeżające, a jeśli chcesz przygotować w domu swój własny płyn do płukania ust, również możesz wykorzystać do tego cynamon.

Jak przygotować płyn do płukania ust?

Rozpuść miód z cynamonem w ciepłej wodzie (1 łyżkę stołową miodu i 1 łyżkę cynamonu na szklankę wody). Mieszaj dokładnie do całkowitego rozpuszczenia. Gdy płyn jest gotowy, możesz używać go do płukania ust, co z pewnością pomoże Ci zapanować nad problemem nieprzyjemnego oddechu.

Waga

Miód z cynamonem ma również właściwości wspomagające utratę zbędnych kilogramów. Codziennie rano, na pół godziny przed śniadaniem, wypijaj szklankę mieszanki z łyżki stołowej miodu i łyżki stołowej cynamonu rozpuszczonych w wodzie. To samo rób wieczorem, przed pójściem spać.

Ważenie się

Stosując ten sposób regularnie powstrzymasz proces odkładania się tłuszczu w organizmie, a dzięki temu szybko zaobserwujesz spadek swojej wagi. Pamiętaj, że aby tak się stało musisz jednak połączyć tę naturalną metodę ze zbilansowaną dietą i regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, co najmniej 30 minut każdego dnia.

Trądzik

Jakby tego było mało, miód z cynamonem może również wspomóc Cię w walce z krostkami i zaskórnikami. Miód to jedna z najlepszych naturalnych maseczek, natomiast cynamon słynie ze swoich właściwości przeciwutleniających.

Trądzik

Wymieszaj trzy łyżki stołowe miodu z jedną łyżką cynamonu, a tak przygotowaną miksturę nałóż na krostki i zaskórniki, najlepiej przed pójściem spać. Następnego dnia rano zmyj mieszankę ciepłą wodą. Powtarzaj ten zabieg regularnie, aż do pozbycia się wszelkich niedoskonałości skóry.

Starzenie się skóry

Jeśli skrycie marzysz o wiecznej młodości, ta właściwość miodu i cynamonu z pewnością Cię zainteresuje. Mieszanka tych składników neutralizuje bowiem zniszczenia tkanek powstające z biegiem czasu. Wymieszaj trzy szklanki gorącej wody z łyżką stołową cynamonu i czterema łyżkami miodu. Aby uzyskać efekty, należy wypijać 1/4 szklanki tego napoju 3 do 4 razy dziennie.

Cholesterol

Wykorzystaj przeciwutleniające właściwości tej mieszanki, aby zredukować poziom cholesterolu . 2 łyżki stołowe miodu i 3 łyżki cynamonu zalej wodą i dokładnie wymieszaj.

Cholesterol w żyłach

Pij co najmniej 3 razy dziennie, najlepiej przed posiłkami.

Przeziębienie

Miód jest pełen składników odżywczych, które osłabiają bakterie i wirusy wywołujące przeziębienie i grypę. Aby zapobiegać przeziębieniom i łatwo je zwalczać, warto jeść miód regularnie.

Trawienie

Uważa się również, że miód z cynamonem pozytywnie wpływa również na układ trawienny. Jedz łyżkę tej mieszanki przed każdym posiłkiem, a zobaczysz jak pomoże Ci obniżyć kwasowość i ułatwi trawienie.

Ból brzucha

Mamy nadzieję, że powyższe sposoby wykorzystania miodu i cynamonu pomogą Ci zwalczyć wiele doskwierających Ci dolegliwości. Pamiętaj, że dobre samopoczucie idzie w parze ze zdrowym wyglądem, wykorzystaj więc jak najlepiej wszechstronne możliwości obydwu tych składników.

Połączenie tych dwóch składników nie tylko może pomóc ci zwalczyć nieświeży oddech, ale również wspomoże utratę wagi i wyeliminuje trądzik.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Kumar, K. S., & Bhowmik, D. (2010). Medicinal uses and health benefits of Honey: An overview. J Chem Pharm Res.
  • Singh, M. P., Chourasia, H. R., Agarwal, M., Malhotra, A., Sharma, M., Sharma, D., & Khan, S. (2012). Honey as complementary medicine – A review. International Journal of Pharma and Bio Sciences.
  • Julianti, E., Rajah, K. K., & Fidrianny, I. (2017). Antibacterial activity of ethanolic extract of Cinnamon bark, honey, and their combination effects against acne-causing bacteria. Scientia Pharmaceutica. https://doi.org/10.3390/scipharm85020019
  • M.P., S., H.R., C., M., A., A., M., M., S., & D., S. (2012). Honey as complementary medicine – A review. International Journal of Pharma and Bio Sciences.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.