Ziołowe oczyszczanie krwi z toksyn!

Czy wiesz, że napary ziołowe pomagają utrzymać czystą i wolną od toksyn krew? Już jedna filiżanka leczniczego naparu dziennie to znakomita profilaktyka oraz sposób na poprawę ogólnego zdrowia organizmu.
Ziołowe oczyszczanie krwi z toksyn!

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2019

Uczucie zmęczenia, obrzęk, nadmiernie wysuszona i matowa skóra… W takim przypadku ziołowe oczyszczanie krwi będzie dla Ciebie idealną kuracją!

Powyższe objawy mogą wskazywać na to, że Twoja krew jest pełna toksyn i rozmaitych zanieczyszczeń. Oznacza to, że nie tylko brakuje Ci witamin i minerałów, ale koniecznie powinieneś przeprowadzić detoks, aby oczyścić krążące po całym organizmie erytrocyty ze szkodliwych substancji. Poniżej przedstawiamy najlepsze napary na ziołowe oczyszczanie krwi.

Ziołowe oczyszczanie krwi kluczem do zdrowia!

Wszyscy doskonale wiemy, że narządy odpowiedzialne za oczyszczanie krwi i usuwanie wszelkiego rodzaju toksyn i zanieczyszczeń z organizmu to nerki i wątroba. Jeśli chcemy pomóc im w tym zadaniu, powinniśmy stosować zbilansowaną dietę i dodatkowo pić odpowiednie napary, które oczyszczają organizm, a w szczególności krew.

Napar z mniszka pospolitego

Utrzymanie czystej i wolnej od toksyn krwi jest niezwykle istotne, jeśli chcemy uniknąć wielu chorób oraz zachować odpowiednio nawilżoną i piękną skórę. Co więcej, oczyszczone komórki stają się silniejsze i odporne na przedwczesne starzenie się.

Zadbajmy zatem o utrzymanie ciała w dobrej kondycji, dostarczając mu podstawowych składników odżywczych.  Zapobiegniemy w ten sposób niedoborom witamin. A dodatkowo, przeprowadzając co jakiś czas oczyszczanie krwi, unikniemy wielu przykrych dolegliwości.

Przeczytaj koniecznie artykuł: Napary eliminujące toksyny z ciała

Jak przeprowadzać oczyszczanie krwi?

Zanim wskażemy najlepsze zioła i napary na oczyszczanie krwi, chcielibyśmy zwrócić uwagę na niektóre produkty, które również świetnie wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. Należą do nich na przykład:

  • Owoce. Na przykład: cytryna, winogrona, pomarańcza, grejpfrut, ananas, jagody, kiwi, truskawki, itd.
  • Oczyszczające krew warzywa: czosnek, cebula, marchew, seler, pietruszka, lucerna, kiełki, soja, itd.

Najlepsze napary na ziołowe oczyszczanie krwi

1. Łopian

Łopian to roślina o doskonałych właściwościach  oczyszczających krew i układ limfatyczny. Bez problemu znajdziesz go w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością w formie naparu.

Roślina ta słynie z tego, że skutecznie oczyszcza cały organizm, poprawia przepływ krwi, zapobiega zatrzymywaniu wody w tkankach, a także obrzękom.

Pamiętajmy, że usuwanie toksyn z organizmu następuje przez skórę oraz wraz z moczem. Pijąc napar z łopianu obniżymy stężenie kwasu moczowego. O co więcej możemy prosić?

Pewnie zaskoczy Cię fakt, że łopian dostarcza nam znacznie więcej korzyści:

  • doskonale walczy z zapaleniem stawów
  • wspomaga leczenie trądziku
  • łagodzi zgagę
  • wspomaga walkę z kamieniami nerkowymi i/lub żółciowymi
  • korzystnie wpływa na zdrowie pęcherza moczowego
  • przynosi ulgę przy opryszczce
  • pomaga zbić gorączkę
  • jest zalecany dla osób chorujących na cukrzycę

Możesz wypijać nawet dwie szklanki naparu z łopianu dziennie. Wystarczy zalać łyżeczkę suszu gorącą wodą. Zobaczysz, że ziołowe oczyszczanie krwi to doskonały sposób na lepsze samopoczucie.

2. Bez

Znasz tę roślinę? Jest ona świetnym środkiem przeczyszczającym, oczyszczającym i antyseptycznym. Ponadto łagodzi obrzęki, stany zapalne, działa ściągająco i bakteriobójczo oraz naturalnie oczyszcza krew.

Filiżanka naparu z bzu

Nerki i wątroba wręcz go uwielbiają! Bez możesz znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością w postaci naparu lub tabletek. Najlepsza dawka to filiżanka naparu z bzu po głównym posiłku. Jego korzyści na nasze zdrowie są wręcz nieocenione!

3. Pokrzywa

Z pewnością znasz już jej cudowne właściwości detoksykujące. Nie ma nic lepszego niż filiżanka naparu z pokrzywy wczesnym popołudniem. Jest to niezwykle skuteczna roślina lecznicza, która w krótkim czasie potrafi oczyścić zatrutą krew, a także usunąć z niej toksyczne substancje.

Napar z pokrzywy na ziołowe oczyszczanie krwi

Pokrzywa – tak, jak wyżej wymienione rośliny – ma działanie moczopędne i idealnie wspomaga pracę nerek i wątroby. Nie namyślaj się zbyt długo, ponieważ napar z pokrzywy zawsze jest trafnym wyborem, nie tylko na oczyszczanie krwi!

4. Mniszek lekarski

Napar z mniszka lekarskiego to idealny napój na wczesne godziny popołudniowe: oczyszcza organizm, usuwa toksyny i poprawia krążenie krwi. Wystarczy, że wrzucisz do filiżanki kilka kwiatów mniszka lekarskiego i zalejesz gorącą wodą. Odstaw z 5 minut, a następnie wypij ze smakiem.

5. Lebiodka syryjska

Czy kiedykolwiek słyszałeś o uzdrawiających właściwościach lebiodki syryjskiej? Jest to roślina wręcz idealna do oczyszczania krwi i usuwania szkodliwych tłuszczów z naszego organizmu.

Lebiodka syryjska na oczyszczanie krwi

Dostaniesz ją na przykład w sklepach z naturalną żywnością. Oprócz detoksykacji jest również wielkim sprzymierzeńcem odchudzania. Pij dwie filiżanki naparu dziennie – zalej wrzącą wodą łyżeczkę liści lebiodki syryjskiej i gotowe!

Przeczytaj koniecznie artykuł: Zioła doskonałe na odchudzanie

6. Aloe Vera

Uwielbiamy aloes! To cudowna roślina lecznicza na wiele rozmaitych dolegliwości. Ponadto posiada silne właściwości oczyszczające, stymulujące układ odpornościowy, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, detoksykujące i przeciwwirusowe.

Co więcej, roślina ta uzdrawia również nerki i wątrobę, a także przyspiesza gojenie się ran oraz rewitalizuje cały nasz organizm.

Aloes

Żeby w pełni wykorzystać cudowne właściwości aloesu, zaleca się picie naparu z tej rośliny codziennie po południu.

W tym celu przygotuj łyżkę przezroczystego żelu aloesowego (wydobądź go z liści rośliny). Następnie zagotuj go w szklance wody. Kiedy woda zmiesza się całkowicie z żelem, odstaw z ognia na 5 minut.

Zalecamy dodanie kilku kropli z cytryny, aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie naparu. Spróbuj – jesteśmy przekonaniu, że napój ten Cię zachwyci!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.